ModaGossip

1. MODAGOSSİP kimdir?

ModaGossip giyinmeyi seven, farklı stillere sahip, kendi modasını yaratan erkek ve kadınların, dolaplarındaki giysi, ayakkabı ve aksesuarlarını satıp, yenilerine yer açmasını sağlayan güvenli alışveriş ve moda platformudur.

ModaGossip ile dolabınızda özenle kullandığınız ya da kullanmaya fırsat bulamadığınız giysi, ayakkabı ve aksesuarlarınızı güvenle satabilir, stilinize ve zevkinize uygun, kalite ve marka güvencesi verilen ürünler satın alabilir, alışverişinizi keyifli hale getirebilirsiniz. Böylelikle hem dolabınızda yeni kaliteli ve ünlü markalar icin yer açmış, hem de kullanmadığınız eşyalarınızı ‘Sıfır Risk Ödeme Sistemi’ güvencesinde değerlendirmiş olursunuz.

2. MODAGOSSIP nasıl çalışır?

● Öncelikle ModaGossip hesabınızı ve profilinizi oluşturun. Profilinizi oluştururken erişiminizi arttıracak dikkat çekici ve sizi tanımlayan bir “Kullanıcı Adı ve Profil Resmi” belirleyin. Unutmayın ki; kullanıcı adınızı bir kez belirledikten sonra değişimi mümkün değildir.

●Az kullandığınız ve elden çıkarmayı planladığınız giysi, ayakkabı ve aksesuarlarınızı seçin. Seçtiğiniz ürünlerin fotoğraflarını net ve detaylı bir şekilde çekerek ModaGossip dolabınıza yükleyin (Modagossip üyeliğiniz aktif olması ile birlikte dolabınız da otomatik olarak oluşacaktır).

● Ürününüz, diğer üyeler tarafından beğenildiğinde veya ürününüz hakkında yorum yapıldığında, size soru sorulduğunda tarafınıza bildirimler gelecektir. Bu bildirimleri profilinizden takip edebilirsiniz.

● Ürününüz satıldığında, size gönderilen e-posta ile bildirilen alıcı adresine, ürünü 3 işgünü içerisinde kargolamanız ve kargo takip numarasını “Satışlarım” bölümündeki ilgili alana girmeniz gerekmektedir (kargo bilgilerinin girilmediği durumlarda, satışın takibi yapılamayacağı için ödemelerde gecikmeler yaşanabilmektedir).

● Alıcı ürünü teslim aldıktan sonra, 3 iş günü içinde satın aldığı ürüne onay vermelidir. Onay verilmeyen ürünler için Site tarafından hatırlatma maili gönderilmektedir ve takip eden 24 (yirmidört) saat içerisinde herhangi bir işlem yapılmadıysa, sistem tarafından otomatik olarak onaylanmış sayılmaktadır. Kazancınız %15 ModaGossip satış işlem bedeli düşüldükten sonra belirttiğiniz banka hesabınıza yatırılır.

3. ModaGossip kalite ve marka kuralları nedir?

ModaGossip dolabınızda satışa sunacağınız ürünler kullanma fırsatı bulamadığınız, size hediye edilmiş veya özenle kullandığınız, yeniye yakın, temiz, hasarsız ya da az hasarlı ve kullanılabilir durumda olmalıdır. Yırtık, sökük, bozuk fermuarlı, eksik düğmeli, lekeli, rengi solmuş veya kirli ürünler hasarlı ürün olarak değerlendirilir. Hasarlı ürünleri satış yapamazsınız, yapmış olsanız bile alıcının hasarlı ürün bildirimi yapması durumunda satışınız iptal olacaktır. Satışa koyulacak üründe herhangi bir tadilat var ise mutlaka ürün açıklaması bölümünde belirtilmeli ve resmi çekilerek eklenmelidir.

4. ModaGossip güvencesi

ModaGossip, satılan ürün bedelini alıcının onayına kadar güvenli havuzda tutar ve alıcı onayından sonra ürün bedelini satıcıya öder. Ürün tesliminden itibaren 3 iş günü ve 2. Maddede belirtilen 24 saatlik ilave süre içerisinde alıcı tarafından onaylanmayan ürünler, onaylanmış olarak kabul edilir ve ödeme satıcının hesabına ürün onayından sonraki Cuma günü aktarılır. ModaGossip üyeleri yaptıkları her alışverişte ModaGossip Güvencesi altındadır. Sipariş elinize geçmezse ya da ürün beklediğiniz özelliklerde değilse ModaGossip ailesi tarafından gerçekleşecek ürün kalite kontrolünden sonra yapmış olduğunuz ödeme aynen size iade edilir.

5. ModaGossip işletme ücretleri

ModaGossip’ de ürünleri satışa sunmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Yapılacak her başarılı satış işlemi için ModaGossip satıcıdan %15 komisyon almaktadır.

ModaGossip tüm para transferleri için güvenli bir ortam oluşturur.

6. ModaGossip mobil uygulamasını indirmek

ModaGossip mobil uygulamasını Apple Application Store ya da Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

IOS (I-phone veya I Pad) kullanıcısıysanız , indirmek için TIKLAYINIZ

Android kullanıcısıysanız, indirmek için TIKLAYINIZ

7. Modagossip iletişim

Destek ekibimize, destek@modagossip.com adresine mail göndererek 7/24 ulaşabilirsiniz. Ekibimiz en fazla 12 saat içerisinde size geri dönüş sağlayacaktır.

8. ModaGossip’te takas alışverişi (Barter)

Takas taleplerinde; dolandırıcılık, ürünün yollanmaması, yanlış yollanması gibi yaşanabilecek riskler ModaGossip kontrolünde olmadığından dolayı, ModaGossip platformu üzerinde takas işlemine izin verilmemektedir.

ModaGossip üyelik işlemleri

ModaGossip olarak aramıza katıldığınız için çok mutluyuz.

Web’de modagossip.com adresinden üye olmak için ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan "Üye ol” linkine tıklayabilir, ekranda açılan "Üye ol" bölümündeki formu doldurarak ya da Facebook üzerinden bağlanarak üye olabilirsiniz.

ModaGossip'e üye olduğunuzda, cep telefonunuza aktivasyon için sms ve / veya e-posta adresinize onay maili gönderilecektir. Hesabınızı doğrulamak için linke tıklayıp, giriş yapabilirsiniz.

Üyelikle ilgili bilmek istedikleriniz

Facebook İle Giriş Yapamıyorum: Facebook ile giriş yapamıyorsanız, e-posta adresiniz ile üye olabilirsiniz. Daha önce Facebook ile üye olduysanız ve giriş yapamıyorsanız, kullanıcı adınızla giriş yapabilirsiniz.

E- posta adresimi unuttum: Kullanıcı giriş sayfasından kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz;

Şifremi Unuttum: Şifremi unuttum linkine tıklayabilir, yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Yeni şifreniz size e-posta ile gönderilecektir.

Üyelik Bilgilerime Erişim: Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Profil Bölümü menüsüne tıklayarak üyelik bilgilerinize ulaşabilirsiniz ve istediğiniz güncellemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Profil Resmi Değişimi: Ekranın sağ üst köşesinde bulunan menüye tıklayarak profilinizle ilgili tüm düzenlemeleri yapabilir, profil resminizi değiştirebilirsiniz.

Bildirimlerimi Denetleme; Takip ettiğiniz ve sizi takip eden üyelere ait, beğeni, soru sorma, takip etme haberlerinizi BİLDİRİMLER kısmından takip edebilirsiniz. Ayrıca size ait, gerçekleştirmiş olduğunuz SATIŞ ve size sunulan TEKLİFLERİ de aynı menüden takip edebilirsiniz.

Kullanıcı Adımı Unuttum: Kullanıcı giriş sayfasından e-posta adresiniz ve şifrenizle sisteme giriş yapabilir ve üye adınıza ulaşabilirsiniz.

Üyelik Aktivasyonum Durduruldu; ModaGossip olarak ilkemiz; giyinmeyi seven, farklı stillere sahip, kendi modasını yaratan erkek ve kadınların dolaplarındaki giysi, ayakkabı ve aksesuarlarını satıp, yenilerine yer açmasını sağlayan güvenli alışveriş platformu sunmaktır (olmaktır). Amacımız; alıcı ve satıcıyı doğru zamanda ve en güvenli şekilde bir araya getirip yaptıkları işlemleri (küçük ticareti) en keyifli hale getirmektir. Bu nedenle Site kurallarına aykırı davranış ve tutumlar (iletişim bilgisi paylaşımı, diğer üyeleri rahatsız edici durumların oluşturulması, satıştaki ürünlerin altına satıcıyı rahatsız edici yorum yazılması, vs) Satılan bir ürünün geçerli sebepler dışında kargolanmaması, , görselleri ile teslim edilen ürün arasındaki gerçeği yansıtmayan unsurlar olması, Orijinal olmayan ürünlerin satışa sunulması, ModaGossip üyeliğine ait sorumluluklar ve yerine getirilmeyen her türlü durum yüzünden üyeliğiniz durdurulabilir (durdurulmuş olabilir).

TC Kimlik Numarası Girme Zorunluluğu : 29/08/2006 tarih ve 26274 sayılı Resmi Gazete'de tebliğ edildiği üzere 01/01/2007 tarihinden itibaren gerçek kişilere kesilen faturalarda TC kimlik numarası yazma zorunluluğu getirilmiştir. TC kimlik numaranız dahil hiçbir üyelik bilginiz 3. şahıs ya da kurumlarla paylaşılmaz.

ModaGossip Alışveriş

● İlgilendiğiniz ürünle ilgili tüm sorularınızı, dolap sahibine yorumlar aracılığıyla sorabilirsiniz.

● Ürünlerin altındaki “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz

● Satışı başarıyla gerçekleştirilmiş (Siparişi gercekleşmiş) ürün, satış işlemini takip eden 3 iş günü içinde mutlaka kargoya vermelisiniz.

● Kargo ücretleri satıcıya aittir; o nedenle ürün satış bedeline kargo ücreti eklenmelidir

● Siparişinize, teslim almış olduğunuz günden başlayarak 3 gün içerisinde onay verebilir veya itiraz edebilirsiniz. Onay verilen ürünlerin ödemesi satıcıya ModaGossip tarafından satış işlemini takip eden ilk Cuma günü, resmi tatile denk gelmesi durumunda bir sonraki Cuma günü yapılır.

● Ürünü teslim aldığınızda, sitede beyan edilen özelliklerde olduğunu kontrol ederek, Profilim bölümü, siparişlerim sekmesindeki o siparişe ait “Teslim Aldım” butonuna basarak siparişinizi onaylamalısınız.

● Kargo tesliminden itibaren, teslimat günü dahil olmak üzere 3. gün sonuna kadar, siparişin kabul veya red edilmemesi durumunda, ilgili sipariş sistem tarafından otomatik olarak onaylanır.

Teklif Verme: Teklif verme özelliği olan bir buton yoktur. Alıcılar, satıcıların ürünlerine satış fiyatlarının dışında fiyat teklif edebilir. Bu durumda ürün inceleme sayfasındaki yorum yap bölümünden yazabilir. Örneğin; 150 TL'ye satılan bir ürün için, alıcı daha düşük bir fiyat önererek satıcıya gönderebilir. Satıcı kabul ederse, Ürün fiyatını anlaşma yapılan bedele günceller ve alıcı ürünü güncellenen yeni fiyat üzerinden satın alır. Modagossip’te alt satış limiti 25 TL olduğu için, satış fiyatı 25 TL olan ürünlere daha düşük fiyat teklifi verilemez..

ModaGossip’da Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Kredi Kartı ile Ödeme: MasterCard ve Visa ile ödeme yapabilir,

Banka Kartı ile Ödeme: Kredi kartınız veya sanal kartınız yok ya da kullanmak istemiyorsanız banka kartınızla ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Banka kartı ile ödemeler 3D Secure sistemi ile gerçekleştirilmektedir.

Dolabımda satış gerçekleşti

Öncelikle Tebrikler!

● Ürün satışı gercekleştikten sonra size e-mail yoluyla bilgi gelecektir. Alıcı bilgilerinize, kendi hesabınızdan “Satışlarım” kısmından erişebilirsiniz.

● Satışı gercekleşen ürün, alıcı adresine en geç 3 gün içinde kargolanmalıdır. Kargo takip numarasını “Satışlarım” kısmından girmelisiniz. Kargo takip numarasının girilmemesi ve / veya geç girilmesi durumunda ürünün kargoya verildiği bilgisine ulaşılamayacağı için ödemelerde gecikmeler yaşanmasına sebep olabilir.

● Ürün alıcı tarafından teslim alınıp onaylandıktan sonra, kazancınızı ModaGossip hesabında, Hesap Hareketlerim sayfasında, Para hareketleri altında, 'Onaylanmış Bakiye' olarak görebilirsiniz.

● Kargo takip numarasını sisteme girmeniz, ürün teslimat sürecinin eksiksiz tamamlanması ve satış kazancının zamanında hesabınıza yansıtılması için önemlidir.

MODAGOSSIP DOLAP

1. ModaGossip Dolabım

ModaGossip, güvenle kıyafet, aksesuar ve ayakkabı alışverişi yapılabilen bir platformdur.

Dolabınızda bulunan kullanma fırsatı bulamadığınız, hediye edilmiş, özenle kullandığınız, ya da kullanmaya fırsat bulamadığınız giysi, ayakkabı ve aksesuarlarınızı ModaGossip dolabınıza koyabilirsiniz. Mağaza sahibi, üretici ya da tasarımcı iseniz etiketli ürünlerinizi ModaGossip Butik dolabınıza ekleyebilirsiniz.

ModaGossip ailesi olarak taklit veya sahte veya replika ürünlerin satışına izin verilmediğini tekrar belirtmek isteriz.

Dolabınızda az kullandığınız giysi, ayakkabı ve aksesuarlarınızı seçiniz ve seçtiğiniz ürünlerin fotoğraflarını net ve detaylı bir şekilde çekerek ModaGossip dolabınıza yükleyiniz.

Yüklediğiniz ürüne açıklama, detay, fiyat vs. bilgilerini ekledikten sonra “Ürün Ekle” butonuna basınız. Ürün resimleri ModaGossip ekibi tarafından incelenip onaylandıktan sonra dolabınızda satışa çıkacaktır.

ModaGossip ailesi; taklit veya sahte veya replika ürünler ile orijinalliğinden emin olunamayan ürünler için sıfır tolerans politikasına sahiptir. Satıcılar, satışa sundukları her ürün için kalite ve orijinallik taahhüdünde bulunmuş sayılırlar; sahte ve taklit ürün satmak isteyen üyelerin satışları iptal edilir ve gerek görülürse dolapları kapatılır.

Modagossip ekibinin kontrolü dışında satışı gerçekleşmiş taklit veya sahte veya replika, veya orjinalliğinden emin olunamayan satışlardan kesinlikle Modagossip ailesi sorumlu değildir.

2. Ürün Düzenleme

Dolabınızda yer alan ürünün altında bulunan "düzenle" bölümüne tıklayınız.

Ürün düzenleme sayfasında; mevcut fotoğraflara ilave olarak toplam 4 adete kadar yeni fotoğraf yükleyebilir, mevcut fotoğrafları değiştirebilir, ürün tanımını, beden ve diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz.

Bu şekilde düzenlenen ürünler yeniden onay sürecine girer ve onay sonrasında yayına alınır.

3. Ürün Resim Format ve Ebat

Yüklenen ürünün resminin boyutu 2MB’ı geçmeyen JPEG ve PNG formatında olmalıdır.

4. Ürün Bedeli

Dolabınıza koymak icin seçtiğiniz ürünün güncel fiyatını internet üzerinden veya ModaGossip üzerinden benzer kalite ve markadaki ürünleri baz alarak araştırabilirsiniz. Satmak istediğiniz ürünün kullanım durumu, yeni veya yeniye yakın olması halinde fiyatınıza yansıması olacaktır ancak uygun fiyatlar belirlemeniz satışı hızlandırırken, güvenirliliği arttıracaktır.

ModaGossip olarak önerdiğimiz fiyatlama modeli, ürünün orijinal fiyatı üzerinden minimum %50 indirimdir. İndirim oranının yükselmesi, satışınızın daha hızlı gerçekleşme olasılığını artıracaktır.

ModaGossip platformu üzerinde satışa sunacağınız herhangi bir ürünün bedeli en az 25 TL olmalıdır. Ürününüze fiyat belirlerken, kargo bedelini göz önünde bulundurmayı unutmayınız.

Kargo ücreti satıcıya ait olduğu için kargo bedeli ürün satış bedeline mutlaka eklenmedir.

Ürün Fiyatını Değiştirme

Yayında bulunan ürünün fiyatını değiştirmek için, dolabınızdaki ürünün resminin altındaki “Düzenle” butonuna tıklayarak, gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz.

5. Ürünün Onaylanmaması

Dolabınıza satışa sunmayı düşündüğünüz ürününüz, öncelikle ModaGossip editörlerimiz tarafından titizlikle incelenir. İnceleme sonucu ürününüz yayına alınır ya da reddedilir. Eklemek istediğiniz ürün replika ya da ModaGossip satış kurallarına uygun olmadığı takdirde ürününüz onaylanmaz.

6. Dolabınızdaki Ürünün Silinmesi

Dolabım bölümüne girerek, silmek istediğiniz ürünün altındaki 'Sil”' butonunu kullanarak ürününüzü silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sildiğiniz ürünü tekrar satışa koymak isterseniz, yeniden eklemeniz gerekmektedir.

7. Takip Ettiğim Dolaplarla İletişime geçme

Bildirimlerim menüsüne girdiğinizde hem sizi takip eden üyelerin bilgilerine hem de takip ettiğiniz dolapların bilgilerine ulaşabilirsiniz.

8. Ürünü takibe alma

Beğendiğiniz ürünü favori listenize eklemek için; ürün sayfasındayken “Favorilere Ekle” butonuna basarsınız. Bölümdeki kalp kırmızı renk olur. Ürünü favorilerinizden çıkartmak istediğinizde de aynı işlemi tekrar yaparsınız Bölümdeki kalp gri renk olur.

9. Dolabı Takibe alma

ModaGossip de beğendiğiniz kullanıcıların dolaplarına, ürün sayfasındaki “incele” butonuna basarak veya ana sayfadaki “Dolap ara” bölümünden ulaşabilirsiniz. Açılan dolap sayfasındaki “Takip Et” butonuna basarak takip edebilirsiniz. Bu dolaplara yeni ürünler eklendiğinde size bildirimler gelecektir.

10. Ürüne yapılan yorumu silme ve yorum ekleme

Dolabınızdaki ürünlere ModaGossip üyeleri tarafından yapılan yorumlar kesinlikle üyeler tarafından silinemez.

Ürünler hakkında yorumlarınızı üyelere ulaştırmak istediğiniz takdirde o üyenin sayfasına girerek yorum bölümüne yazmanız gerekir.

Ürünlere yapılan yorumların içeriğinde iletişim bilgisi, telefon numarası, hakaret veya herhangi bir sosyal ağ üyelik paylaşımı varsa yayına alınmaz, yayınlandığı taktirde üyenin MODAGOSSİP üyeliğine son verilir.

11. MODAGOSSİP BUTİK

Tasarımcıların, mağaza sahipleri ve üreticilerin, ürünlerini ModaGossip üzerinden satabilecekleri özel bir satış platformudur. ModaGossip Butik üyesi olmak için tüzel kişilik olma şartı bulunmaktadır.

ModaGossip Butiklerde; Yeni ve Etiketli ürünler satışa sunulur.

ModaGossip’te butik açmak ücretsizdir.

Satın alma süreci ModaGossip dolapları ile aynıdır.

12. Kargolama Süreci

Satıcı 3 iş günü içinde ürünü kargoya vermekle yükümlüdür. Ürün kargoya verildikten sonra takip numarası mutlaka sisteme girilmelidir. Aksi takdirde, sistem üzerinde siparişle ilgili kargo süreci başlatılmamış kabul edilir ve kargolama süreci bitiminde siparişin iptaline sebebiyet verir.

● Kargo firmasının çalışma hızı ve şube ağının büyüklüğüne göre teslim süresi değişkenlik gösterebilir. Firmaların teslim süresini öğrenmek için ilgili kargo firmasının müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. (genel olarak kargo teslim süresi 2 ile 6 iş günü arasındadır.)

● Kargo takip numarasının hatalı veya eksik olduğunu düşünüyorsanız, destek@modagossip.com adresine e-posta göndermeniz durumunda satıcıyla irtibata geçilecektir.

● Kargo takip numarasını güncellememeniz ya da hatalı güncellemeniz, kazancın hesabınıza aktarılmasında sorun oluşmasına neden olabilir.

● Profilim > Satışlarım > Satılan ürünün sayfasında yer alan "kargo gir" linkine tıkladığınızda, kargo firmasını ve takip numarasını sisteme tanımlayabileceğiniz bir sayfa açılır.

● ModaGossip platform üzerinden gerçekleşen satışlarda elden teslimat yapılamaz.

Öde
0 TL 0 TL